„Mila bez promila” to program edukacyjny skierowany przede wszystkim do młodzieży. Był on już realizowany w latach 2014, 2015, 2017, 2018 i 2019, ale niesłabnące zainteresowanie uczestnictwem w nim mobilizuje nas do realizowania kolejnych edycji, dla kolejnych grup uczestników. Podkreślić jednak należy, że zadanie publiczne „Mila bez promila” jest zmodyfikowaną wersją ubiegłorocznych edycji.
Na obecny kształt zadania publicznego miały wpływ: ewaluacja zadania publicznego -obserwacja, opinie uczestników, jak również uwarunkowania techniczne, a także specyfikacja zadania.
Program edukacyjny „Mila bez promila” skierowany jest do trzech grup adresatów:
– uczestników kursów prawa jazdy kat. B z województwa mazowieckiego,
– członków organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, młodzieży będącej podopiecznymi świetlic miejskich, świetlic środowiskowych, klubów profilaktyki środowiskowej, ośrodków wsparcia, ośrodków pieczy zastępczej itd. z terenu województwa mazowieckiego,
– uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na uczestnictwo osób z rodzin zagrożonych lub dotkniętych problemem alkoholowym z terenu województwa mazowieckiego.
Działania w ramach zadania publicznego składają się z następujących działań:
- Warsztaty z zakresu tematyki wpływu spożycia alkoholu i środków odurzających na percepcję i postrzeganie rzeczywistości;
- Warsztaty z zakresu wpływu spożycia alkoholu i środków odurzających na uczestników ruchu drogowego;
- Warsztaty z zakresu zapobiegania stygmatyzacji dzieci i młodzieży pochodzącej z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO